Leden 2017

Proč?

27. ledna 2017 v 17:19
Proč jsem se rozhodla psát tento blog? Proč jdu dělat další aktivitu navíc, když už v tak přeplněných dnech nevím co dřív? Je to jednoduché. Je to čas, který věnuji pouze sama sobě. Je to doslova urvaných pár minut pouze pro mou osobu, a já jsem se rozhodla, se o ní s Vámi podělit.
Většina z nás má nějakým způsobem nelehký, neobyčejný život. Ten můj je jedna velká záhada, která nikdy nekončí. Tvoří ho dva světy. Svět, kde lidi komunikují, spolupracují, rozumí si. To je svět nás dospělých. Druhý je pak svět mého syna. Je tvořen chaosem, neporozuměním, nedorozuměním, temnotou....je to každodenní koloběh milionů otázek, z nichž není zodpovězena ani třetina. Je to neustálý, každodenní boj, kde není jasné, kdo je vlastně obětí. Mám doma už tři a čtvrt roku stále malé miminko, které se od těch maličkých liší pouze tím, že umí chodit. Netuším, co by zrovna chtěl dělat, kam by chtěl jít, co mu zrovna vadí....samá otázka hned po probuzení. Nocí to ovšem nekončí..(autisté mají velké problémy se spánkem a nočními děsy). Když si konečně doděláte vše v domácnosti, dáte si rychlou sprchu kterou už si ani nevychutnáte, protože se vidíte už od odpoledne v posteli, po hodině spánku Vás buď probudí hrozný, hysterický řev, způsoben bůh ví čím. Nebo veselý křik, plný radosti a elánu v jednu hodinu ráno, kdy už ten drobeček stihne v zápalu energie otočit celý pokoj vzhůru nohama. A opět začíná řada otázek, řada možných řešení, která jsou ve finále stejně k ničemu, protože stejná situace se opakuje několikrát za noc...
Stejně jako on nevidí svět míma očima, nechápu já, ten jeho. On sám ten svůj nechápe, jak bych mohla já? Pro mě obyčejné věci, mohou pro něj znamenat neskutečnou katastrofu. Každá máma chce pro svůj poklad jen to nejlepší. Chce být supermámou. Chce mít spokojené dítě. To mé nebude nikdy spokojené, můžu být tedy supermámou? Nevím, jestli jí můžu být, ale snažím se o to každý den, co mám ten svůj poklad na světě a nepřestanu.
Mé dny jsou neustálý kolotoč lékařů, center, vaření, uklízení, učení. Jsem matkou na plný úvazek, jako většina maminek. S tím rozdílem, že můj život vyplňují samé otázky a otazniky. Proto tento blog. Chci se s Vámi podělit o náš svět v chaosu. Někomu třeba pomůže, někoho pobaví... Mě zajišťuje mou volnou chvilku ;-)