Hrdinové

22. března 2017 v 11:45
Hrdinou by si přál být téměř každý. Ať je dítětem, nebo dospělým. Hrdina má nejlepší povolání. Koná dobro, pomáhá lidem.
Lidé si dnes neuvědomují velkou spoustu důležitých věcí. Každý z nás je hrdinou. Každý človíček, který dosáhne jakéholi svého cíle, svého přání, už je sám pro sebe a své okolí hrdinou. Hrdinou je dcera, starající se o svou starou, nemocnou maminku. Hrdinami jsou pečovatélé v ústavech. Hrdinů jsou plné ulice. Lidé je jen neumí vnímat, neumí se sami pro sebe tak cítit. Lidé dnes moc neumějí pomáhat jen tak druhým, natož cizím. Vidí lidské neštěstí a raději dělají, že ho nevidí. Bojí se pomoci, nebo jsou lhostejní. Přesto je většina z nich hrdinami. Svět není moc pěkné místo posledních pár let. My si ho ale pěkným udělat můžeme. Začněme na tom společně pracovat, ať je nám tu lépe. Ať se nemusíme bát pustit naše děti ven. Najděte svého hrdinu, který čeká uvnitř Vás. Má ho každý. Hrdinou není pouze muž v uniformě, jsme to my všichni.
U nás doma, i v mém okolí mám spourtu hrdinů. Jsem jím já, maminka starající se o handicapované dítě. Snášející každodenní útrapy našeho jiného, složitého života. Tvrdá práce a hromada trpělivosti. Každodenní otázky bez odpovědí. Tupé, nechápavé pohledy a připomínky cizích lidí. A stejně to dělám ráda. Miluji každý z těchto dní. Jsem hrdinou. Stejně tak můj manžel, který samozřejmě ještě živý rodinu. Stejně tak náš syn. Každý maličkatý pokrok, úsměv, úspěch. To vše z něj dělá hrdinu. Bojuje a vyhrává. Hrdinou je každý člen naši rodiny, našich přátel.
Hrdinkami jsou dámy, které nám s naším bojem pomáhají (psala jsem o nich ve svém článku). Pomáhají dobrovolně, rády, s radostí. Pomáhají v každé rodině, která to potřebuje. Jsou neustále usměvavé a Vaše děti zbožnují. Chtějí Vám pomoci za každou cenu. Opravdu chtějí. Toto všechno jsou naši hrdinové. Je to téměř každý člověk kolem nás.
Kolem Vás je zajisté také spusta hrdinů. Musíte jen otevřít oči. Mě je otevřela nemoc mého syna. Nevidím pouze ten šedý svět, ve kterém musím z práce do práce, platit účty a fungovat pouze pro přežití. Vidím všechna pozitiva a krásné věci. A i v tomto světě je jich dost. Věřím, že s trochou chutí je najdete Vy všichni. Svět může být krásným a veselým místem. Je to na Vás. Najděte svého hrdinu a začnětě s ním žít. Uvidíte, že to bude nádhera.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama