Zkouška ohněm

30. března 2017 v 16:00
Zřejmě se budu opakovat, ale i toto téma se týká naší rodinné situace. Dnes dokáži s jistotou říct, že kdyby mi v těhotenství někdo řekl, že můj syn bude autistou, neměla bych s tím sebemenší problém. Jak bych reagovala před čtyřmi lety ovšem tak jasné není. Je pozdě se touto otázkou zabývat. Dnes je dnes, a já jsem šťastná, že ho mám.
Od doby, co ho mám, je ale každý den jednou velkou zkouškou. Většinou nevím, i když si myslím. Šlapu do prázdna a doufám, že šlapu správně. Na vše musím přijít. Každý den, každou noc, každou minutu. Skončí to někdy? To neví nikdo.
Jsou to dny plné zmatků, nedotorozumění. Jsou pekelné i příjemné. Jsou naše, ať jsou jakékoli. Jsou ale všechny bez vyjímky zkouškou. Neskutečně těžkou, složitou, neznámou, ohnivou. Nemám žádný návod, ani žádný nedostanu. Jde jen o mou představivost, důvtip, trpělivost a především lásku. Může to být neskutečně těžké a složité, a přeci to budu dělat ráda. Je to můj úkol, je to mé dítě, je to můj život. Život, který mi naplánoval tuto cestu a tyto zkoušky. Byla jsem vyvolena, a já to zvládnu. Musím, chci. Ať by byla tato zkouška sebeohnivější, sebepálivější. Je to stále jen zkouška.
Prošla jsem již mnoha zkouškami, jako určitě každý z Vás. Byly ohnivé, některé až pekelné, jiné naopak příjemné. Spousta mě jich ještě čeká. Zvládnu je všechny. Ať už dobře, nebo hůř. Ovšem tato zkouška, zkouška ohněm, kterou prožívám, a snažím se zvládnout neustále, je prozatím nekonečná. Je spíše temná, nežli jasná. Je bolestivá i veselá zároveň. Je ve větší míře na mě, jaká bude. Je na každém z nás, jak bude průběh těchto zkoušek vypadat.
Byly, jsou a budou. Nikdo se Vás většinou nebude ptát, zdali o ně stojíte, jak mají být náročné. Všichni skládáme denně hromadu zkoušek. Je jedno jakých. Někdo lehčích, někdo ohnivých. A přeci se všechny dají zvládnout. Jen s jiným úsilím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 30. března 2017 v 16:32 | Reagovat

Přeji hodně štěstí s tímto bojem!! :)

2 Shinveg Shinveg | Web | 31. března 2017 v 8:30 | Reagovat

Nejdůležitější je,že ho máš...přeji vám hodně štěstí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama