Zavřu oči, padá hvězda

6. dubna 2017 v 13:47
Sedím v noci na zahradě a pozoruji oblohu. Je čistá, jasná, plná zářivých hvězd. Je klidná noc, kterou si opravdu vychutnávám. Pozoruji malý vůz a v hlavě mám prázdno. Nemyslím vůbec na nic, jen v klidu relaxuji. Náhle, obrovskou rychlostí jedna hvězda proletí, padá. Vyruší mě při odpočinku a donutí mě k přemýšlení.
Zavřu oči a hlavou mi proletí milion myšlenek o tom, co bych si tak mohla přát. Které přání vybrat? Je jich tolik. Nejdůležitějším je samozřejmě celoživotní zdravý mé rodiny. Jsou to peníze. Je to přání pro mé přátele, aby se měli co nejlépe. Mám ale mnoho přání i pro lidi úplně neznámé. Zdaví pro všechny děti. Klidné příjemné a milující domovy pro každé z nich. Žádné smrtelné nemoci, mentální postižení. Přála bych si, aby se všichni na celém světě měli dobře. Aby nebyly války a lidé byli hodní. Aby nebyl hladomor. Aby na sebe lidé měli více času. Aby přestala trpět příroda a nevinná zvířata.
Toužím po tolika věcech a nemohu je změnit. Mohu pouze přispívat světu svým přístupem, a snažit se ke stejnému ovlivňovat i své okolí. Pokud to udělá každý z nás, svět bude lepším a hezčím místem. Otevřeme oči a budeme vedět, že k polovině těchto přání nepotřebujeme padající hvězdy, od kterých očekáváme zázraky. Hvězdami jsme v mnohých přípsdech my, stačí si to uvědomit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | E-mail | Web | 6. dubna 2017 v 14:49 | Reagovat

Moc krásně napsaný :)
Vidět padat hvězdu je vždy moc krásné :)

2 Eliss Eliss | Web | 6. dubna 2017 v 15:06 | Reagovat

Já na přání, které má splnit padající hvězda nevěřím...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama