Chvilka pro sebe?

5. května 2017 v 1:48
Chvilka pro sebe? Už ani netuším, co ta slova znamenají. Je to cizí řečí? Kdy jsem naposledy měla čas pro sebe? Upřímně, opravdu si nepamatuji. Má ho vůbec někdo? Přijde mi naprosto logické, že většina lidí nemá šanci.
Jsem obětí jednoho handicapu svého syna, bylo by to ovšem jinak, kdyby byl zdravý? Přeci bych se mu nepřestala nepřetržitě věnovat. Dělala jsem to i kdysi, když jsme o jeho postižení neměli ještě ani potuchy. Nebylo to sice tak komplikované, vyčerpávající a jiné, ale bylo by to tak. Tudíž, chvilku pro sebe bych nejspíš neměla ani v tomto případě. Je to neustálý kolotoč, který ale zná většina maminek. Ráno vstanete a začíná. Nakrmit, převléknout, zabavit, učit, nakrmit, vzít ven, jít na návštěvu, jet na výlet, vykoupat, nakrmit, uspat. Tím to končí? Ani zdaleka. Uklidit, uvařit, umýt sebe, dohnat jídlo za celý den, mít také nějaký manželský život a jít spát. Během spánku se minimálně třikrát vzbudit a jít uklidnit hysterčící dítě a ráno opět od začátku. A to píšu pouze to nejzákladnější z mých povinností.
Navíc, většina činností je tězce vyčerpávající. I když nemáme doma těžkého autistu, stále autistou je. Nechápe, vzteká se, potřebuje maximální péči. Vše se na Vás samozřejmě podepíše. Má chvilka je když spí. Když mohu v klidu umýt nádobí, pověsit prádlo, utřít prach.
Je to ovšem pouze má vina, že nejsem schopná chvilku pro sebe samou najít. Hold bych jednou nevytřela, nebo nevyžehlila. Mohla bych si dělat co jen by mě napadlo. To bych ale nebyla já. Nedokázala bych myslet na sebe, když nemám postaráno o druhé. Každý člověk má mít správně hodinu času denně pouze na sebe. Ruku na srdce, kdo z Vás jí má? Já jsem možná v jiné situaci. Vím od spousty maminek v situaci podobné, že neznají tuto frázi teoreticky, natož v praxi. Je ale spousta z Vás, která to jen zapomněla.
Život se musí také trochu žít a vychutnávat. Jsme tu jen na krátkou dobu. Nemusíme se pouze honit za prací a úspěchy. Snažme se zavděčit i sami sobě, nejen ostatním. Většina z nás si to zaslouží. Ani nevíte, co bych dala za chvilku pohody, strávenou na gauči, a to jsem velmi aktivní člověk. I kdybych měla jen sedět, a tupě hledět. Vy, kteří tu šanci máte, snažte se jí maximálně využít. Je součástí života. Slibuji, že se o to také začnu pokoušet. Je to klíč k pohodě, hezčímu životu, lepším vztahům. Držím Vám pěsti a přeji to nejhezčí, každodenní odpočívání ;-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 D D | Web | 5. května 2017 v 18:32 | Reagovat

Moc hezky napsáno. Škoda, že se čas nedá vzájemně směňovat. Znuděný teenageři by jej mohli dávat dospělým. :D

2 un-ordinary-girl un-ordinary-girl | 5. května 2017 v 18:35 | Reagovat

Podle mě si ji zasloužíš stejně jako každá maminka​. Jinak moc hezký článek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama