K pláči

23. června 2017 v 8:00
Nedávno se v našem městě konala charitativní akce. Výtěžek byl věnován handicapované holčičce s rozštěpem páteře, která potřebuje nový vozíček. Sami posuďte, zda je tato skutečnost více k smíchu, nebo k pláči. Opravdu nefunkční je tento stát. Jakoby fakt, že rodina dívenky, i holčička sama, nemají vůbec jednoduchý život nestačil. Ani tito lidé, které svou dceru milují, se nedočkají automatické pomocí. Pomoci od státu. Pomoci jim chtějí dobří lidé, kterým není jejich osud lhostejný. Kteří dobře vědí, že postižení malé holčičky není dobrovolné. Stejně jako každý, má i ona nárok na spokojený život. Její rodina taktéž. Rodina, která se potýká s každodenním bojem. Kterou žene kupředu mateřská láska. Proč se musí namáhat ještě více, než je potřeba?
Znovu se ptám proč, a ptát se nepřestanu. V České Republice zřejmě zcela zbytečná otázka, zbytečný čas. Přesto je neustálá potřeba znění těchto slov. Je moc hezké, že EET kasy jsou nezbytnou součástí života. Že se politici perou mezi sebou o všelijaké posty, a nám slibují hory doly. Proč peníze daňových poplatníků plynou do chřtánů lidem, kterým by neměly. Jak je možné, že o cizí je zde lépe postaráno, než o vlastní? Zřejmě je někde něco špatně. Hlavním viníkem je naše politika, naši politici. Parta neschopných mužů, která si sama o sobě myslí, že je středem vesmíru. Neustále mezi sebou řeší samé hloupé spory, kde je místo pro nás, není známo.
Není to tak dlouho, co jsem napsala velice stručný dopis. Adresován byl na několik poboček pražského hradu. Myslíte si, že se nekdo obtěžoval o zpětné vyjádření? Pochybuji, že to vůbec někdo četl. Nejhorší na tom je, že jsem nic jiného ani nečekala. Co se týče nás, jakkoli handicapovaných, nefunguje to. Není zde o nás řádně postaráno a pochybuji, že to tam nahoře někoho trápí. Pointou tohoto článku je skutečnost, že jste mezi námi. Dobří lidé, kterým nejsme lhostejní. Čím více bude těch, kterým to nebude jedno, tím spíše se možná začne něco dít. Je to pouze na nás, obyčejných lidech, kteří by toto sice řešit neměli, ale není zbytí. Děkuji za všechny rodiče s jakkoli jiným životem, že aspoň na Vás se můžeme spolehnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama