Co to hergot je?!?!

9. července 2017 v 23:10
Děti a alkohol. To je téma diskuze, kde mě mnoho lidí kamenuje už pár dní za můj názor. Tyto dvě věci k sobě zkrátka nepatří. Žijeme v době, kdy dvouleté dítě umí ovládat tablet. Pětileté má svůj mobilní telefon. Šestileté má horší slovník, než leckterý dospělý. Vychovaných dětí je málo. Může za to samozřejmě doba. Nejvíc odpovědní jsou ale právě rodiče, kteří nemají čas, chuť, nebo jim to přijde normální. Je mnoho důvodů. Rodiče jsou tím nejzákladnějším.
Nevidím jediný důvod, proč by se měl v dětských hernách prodávat alkohol. Argument typu, že rodiče tam vypustí svá dítka, a odpočinou si od nich s přáteli u sklenky, je opravdu nedostačující. Pokud potřebují odpočívat od své ratolesti, a neobejdou se bez alkoholu, ať zařídí plnohodnotné hlídání, kdy se dítěti bude někdo věnovat, a já jako rodič, který tedy potřebuje kapku alkoholu, s přáteli usednu sama. Viděla jsem nespočet situací, za který mohl právě alkohol. Maminka své dítě hledala celé dvě hodiny. Seděla s kamarádkou nad sklenkou vína, oko nezvedla, a dítko nebylo. Dalším případem byla malá holčička, která si ublížila na klouzačce. Všichni jsme pátrali po dotyčné mamince půl hodiny. Půl hodiny minimálně tato žena nevěděla, co je s její dcerou. Seděla na opačné straně s kamarádkou u sklenice piva. Poslední příklad, který zde uvedu, jsou dva pošťuchující se chlapci. Přesněji, větší stále pošťuchoval menšího. Ten po půl hodině sebral odvahu, a oplatil mu to. Zrovna v tu chvíli zvedla oči matka agresora, která seděla s celou partou kamarádů u pivních dýchánků. Přihnala se jako uragán, a opravdu pořádně seřvala to nevinné dítě, které za nic nemohlo. Poslouchalo řvoucí ženskou, která mu vyhrožovala, jak z něho udělá dva takový, pokud ještě jednou sáhne na jejího syna.
Ano, takové věci se dějí i bez alkoholu. Je ovšem méně případů k vidění. V dětském centru se od syna moc nehnu. Jinak by to nebylo, ani kdyby byl normální. Děti mají být samostatné, kolektivní, mají se něčemu učit. Musí to mít ale jistý řád a hranice. Neznamená, že když dítě přivedu do herny, končí má starost. Nemusím mu a jistě stát za zadkem, ale musím mít přehled, a v některých situacích zasáhnout. Co vidím a slyším já, od malých dětí, kteří nemají dozor dospělých je neuvěřitelné. Jsou na sebe zlí, nadávají si, ubližují si, a rodiče to nevidí. Rodičům z diskuze, ve které momentálně jsem, to dokonce přijde normální. Podle nich jsem nenormální naopak já. Jsem prý moralistkou, dokonalou matkou a potřebuji psychologa. Pokud si to o mě myslí lidé, kteří se rádi zbaví svých potomků, a jsou spokojeni s jejich nehezkým chováním, nijak mě to nepoznamená.
Stává se nám v těchto centrech docela často, že za námi chodí cizí dětičky, a chtějí si s námi hrát. Proč? Protože se malému věnujeme. Když něco potřebuje, jsme tu pro něj. Neodbydeme ho slovy, nemám čas, povídám si, a tak dále. Jsou to stále malé děti, které touží po čase stráveném s rodiči. Tak rychle rostou. Nevidím důvod jim to upírat. Za chvíli už nás potřebovat nebudou. Měli bychom si to tedy užít co nejvíce.
Jeden můj známý se na toto téma vyjádřil slovy, že do hospody děti nesmějí právě kvůli alkoholu. Proč by tedy měly být v dětských centrech, kde je alkohol podáván? Je to velice logický názor. Je mi špatně z lidí, kteří se budou do krve hádat, jak je to normální. Kteří budou odsuzovat lidi s názorem opačným. Kterým jsou jejich děti zřejmě volnější. Pak už se nemusíme divit, jak je možné, že z nové generace roste to, co z ní roste. Ve většině případů jsou děti odrazem výchovy, a svých rodičů. Není tomu tak vždy, je tomu tak ale většinou. Vychovávám své, ačkoli jiné dítě tak, jak chci, aby jednou vychovávalo děti své. Aby z něj byl slušný člověk, milující svou rodinu, neodstrkující své děti. Aby pro něj nebylo důležitější jedno pivo. Aby poznal ty správné hodnoty, etiku. Věřím, že takových rodičů je mnoho. Dostala jsem se zřejmě v již zmiňované diskuzi pouze do jiné dimenze, kde jsou děti až někde na zadních místech.
Nejsem abstinent, ráda se jednou za čas napiju. Dělám to ale v době, kdy mé dítě spí. Pokud jsem kvůli tomuto názoru a přístupu nenormální matka, je mi to opravdu jedno. Žiji s vědomím, že pro své dítě dělám maximum. Ať je nemocné, nebo by bylo zdravé. A to mi bohatě stačí. Lidé, kteří nestaví své děti na první místa, tvoří přesně ta posměvačná, odsuzující stvoření, protože v tom rostou, a přijde jim to normální. Takové krásy přineslo téma alkohol v dětských hernách. Logická věc, nepochopitelná pro mnoho lidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skládanka Skládanka | Web | 10. července 2017 v 11:32 | Reagovat

O podávání alkoholu v dětských hernách nic nevím (když jsem byla malá já, nikam mě nebrali, a možná ještě ani nebyla taková možnost, vlastní děti budu mít nejspíš až za dlouho), ale celkově považuji rodičovství za zodpovědnost, a tedy si myslím, že by rodiče opravdu neměli být opilí, starají-li se o malé dítě. Asi nevidím až takový problém v malé konzumaci, která člověka neoblbne, ale ani to by se nemělo dít v hernách.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama