Nadlidský úkol

1. září 2017 v 8:00
Něco udělat, to je u nás většinou pouhým snem, když je malý vzhůru. Uklízet už jsem se naučila po nocích. To jistě zná každá maminka. Když Vám doma běhá malý uragán, je to nesmysl. Navíc, čas mohu věnovat jemu, a to je smysluplnější činnost.
Máte ovšem dům se zahradou, a to s sebou nese nekonečnou práci. Vařit, to byl proces učení, trvající tři roky. Dnes už jsme schopní uvařit spolu během dne, a tak jedna noční činnost odpadá. Pokud ale zapnete vrtačku, sekačku, brusku, zkrátka cokoli, co vydává nějaký zvuk, jste v koncích. Jsou to protivné, otravné a nesnesitelné zvuky, pro malá ouška našeho miláčka. Buď tedy manžel pracuje sám, a já se starám o syna, nebo pracujeme po nocích. Ano, moc toho neuděláme. Práce na domě stojí. Snažíme se ho tedy na tyto nepříjemné zvuky učit, snažíme se ho zapojit do těchto činností. Náš malý autík a jeho svět o to však moc nestojí. Je to pekelně těžký úkol. Pořídili jsme dům se zahradou, na které nemůžeme trávit dny. Nemůžeme tu ani pořádně pracovat, pohnout se kupředu.
Jinak také funguje semnou sám, jinak funguje, když je doma manžel. Já mám mnohokrát větší toleranci ze strany mého syna. Zvládnu třeba už dost často posekat trávu. Ze začátku to byla práce na čtrnáct dní, a tedy stále dokola, jelikož tráva roste. Dnes už to zvládáme do tří dnů. Střídají se ovšem období, kdy to zase nejde, a budujeme vše opět od začátku. Oproti tomu manžel nemůže vzít často do ruky ani šroubovák. Je to možná tím, že je většinu času v práci, a syn si ho chce ukořistit pouze pro sebe. Je to však další pouhá domněnka, která ve skutečnosti může být mylná.
Po dovolené, kde se stav malého změnil o stoosmdesát stupňů, nemohu umýt ani nádobí. Vadí mu vše, co dělám, pokud je u toho. Je to opět obrovský skok zpět. Další dlouhá cesta, plná překážek, která přestože byla z části zdolána, musí se zdolávat od začátku. Momentálně je nemožné vykonat jakoukoli pracovní činnost. Odezní to někdy? Ví to někdo? Stále pouze doufám. Jistota je přepych, který jsme neměli a nemáme. Žijeme s tím, jak to je, a snažíme se všemi možnými silami zvládnout, co se dá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama