Hnus velebnosti

8. června 2018 v 8:00
Na začátku je malý tvor, kterého nějakou dobu formujeme, aby z něj byl na konci slušný, uvědomělý člověk. Takový, který se umí chovat, má nějaké cíle, přátele, a žije spořádaný život. Každý z nás tento nelehký úkol plníme po svém. Podle svého uvážení, předchozí výchovy našich rodičů, svých hodnot. Každý jednotlivec vidí každičkou věc, a situaci jinak. Různorodě k nim přistupujeme, různorodě je řešíme. V dnešní době už ale já sama pořádně nevím, kde je vlastně ta hranice slušnosti? Spousta dospělých zapomněla, a stále zapomíná. Jak může být někdo ohleduplný k našim dětem, když nedokáže pořádně vychovat ty své? Jak to můžeme chtít po lidech, kterým přijde normální to, co je mnohdy až extrémně neslušné?
To, co mnohdy vídám na dětských hřištích už neřeším. Spousta rodičů si svých potomků absolutně nevšímá, a berou je tam jen, kvůli svému klidu. O vyjadřování se těchto zlatíček už vůbec nemluvím. Můj syn má rodiče, kteří se mu věnovat chtějí. V tom je jeho, i naše společné štěstí. Už však tato k pláči hodná skutečnost je smutná. Dospělí nemají, někteří nechtějí mít na své malé čas, jak je potom mají něco učit? Dnešní puberťáci nemají žádnou úctu k sobě samým, natož pak k jiným. Důchodci jsou také čím dál nervoznější. Jak tedy vštípit něco, co nemohu názorně předvést na většinové populaci?
Inspirací pro tento článek, se mi stali právě bezohlední, líní obyvatelé našeho města. Dokázali mě neuvěřitelně rozčílit, a vyvolali tyto myšlenky v mé hlavě. Jako u každého obchodního domu, i u Lidlu a Tesca se nachází parkovací místa pro invalidy, a rodiny s kočárky. Tato dvě nákupní centra jsou v našem městě nejvíc navštěvována tupci, proto je zde jmenuji. Mě osobně by nikdy v životě nenapadlo, zaparkovat na těchto stáních, bez splnění potřebných podmínek. Jak však mohu pravidelně vidět, neřeší to důchodci, mladé páry, ani svobodní lidé. Každý si zde parkuje, jak se mu zlíbí, ať se lidé, kteří to skutečně potřebují, třeba na hlavy staví. Ještě jsou všichni schopni kroutit nechápavě hlavou, jak to vůbec může někomu vadit? Jsem více a více znechucena lidskou rasou. Mladý člověk je líný udělat pár kroků navíc, a tak raději obsadí místo vozíčkáři. Důchodce se bojí zaparkovat mezi auta, tak raději zabere místo mamince s malými dětmi. Tito lidé jsou však určitě za každých okolností vždy nejchytřejší, a nejvíc znechuceni druhými.
A pak máte konflikt, kvůli vašemu handicapovanému dítku, kterému v obchodě přesunuli koblížky z jednoho místa na jiné, a ono to zkrátka nedokáže pochopit, právě s takovými bezohlednými osobami. Má tedy ve výsledku smysl někoho přesvědčovat? Něhomu vysvětlovat? Osoba, která je bezohledná a sobecká, nemůže nikdy pochopit. Tak se nestresujme s hlupáky, a naložme s nimi s vtipem :-) Jak se bohužel poslední dobou často říká, bude hůř. A já tomu věřím víc a víc. Vidím opravdu spousty neuvěřitelných, ohyzdných věcí, naschválů, nešvarů. Spoléhejme na karmu, a na to, že na každého se voda vaří. Jen si musíme počkat. Dnes se jí totiž vaří tolik, že to nestíhá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama