Máme problém

29. června 2018 v 8:00
Přišlo léto, a s ním synkova nejoblíbenější činnost, koupání. Na zahradě má k dispozici tři bazény, vodní skluzavku, a zahradní hadici. Zde běhá nahý, a je spokojený. Pravidelně také navštěvujeme všelijaká koupaliště, a každoročně se ho snažíme vzít k moři, a až do letošního roku bylo vždy vše v pořádku. Kvůli averzi, a šílenému strachu, ze stříhání nehtů na nožičkách, se nám i tyto radovánky letošní rok, neobejdou bez problémů.
Už z jara začalo býti nezbytně nutné neustálé nošení ponožek. Je to nyní celodenní součást synova života. Dokonce ani na spaní je nesundá. S příchodem vysokých, letních teplot, začala ponožková bitva. Vysvětlit mu, že do sandálků se zkrátka ponožky nedávají, je nemožné. Že velká horka vyžadují co nejmenší odění, to je momentálně boj, který vedeme, a na který nemůžeme vyzrát. Je to však pouze jedna část války s ošacením.
Náš malý si díky ponožkám vytvořil vlastní obraz celé věci. Buď musí být celý oblečený, nebo celý nahý. Nic mezi tím neexistuje. Když už horko těžko zvládneme obout sandálky na boso, nesmí se zout. Jakmile se tak stane, malý se začne zcela svlékat. Na veřejném koupališti je to samozřejmě nevhodné. Po hodinovém, nepříčetném záchvatu, kdy je schopen jít do vody v plavkách, je stále problémem koupací triko. Syn má alergii nejen na slunce, ale také na všechny opalovací přípravky. Koupací oděv nám tedy ohromně pomáhá, zároveň nás ničí.
Voda, živel, který předčí veškeré milované v životě naší lásky, začala být zároveň ničivou noční můrou. Tyto situace s ní spojené, jsou nepředstavitelným stresem pro celou rodinu. Jak z toho ven? Další, dlouhá cesta, vyžadující okamžité, obrázkové řešení, jehož pochopení se nedostaví ihned.
Nejen u vody máme problém. Momentálně jsou tyto situace neúnosné kdykoli, a kdekoli. Pokud venku, ze zatažené oblohy vyleze slunce, díky kterému se oteplí, nemůžeme synovi sundat mikinu. Té se můžeme zbavit pouze s obuví. Nám je horko v tílkách, náš brouček se však paří v dlouhém rukávu. Nelze mu to nijak vysvětlit. Zoufalství, jaké se ho zmocní, je neutichající, a stále se stupňuje. Pokud v chladné místnosti syna zujeme, mikina jde dolů. Sitiace se otáčí, a on mrzne.
Stavy, které přišly z nenadání, nám nedávají smysl. Našemu autíkovi však dávají dokonalý. Zapadají do sebe v jeho světě jako puzzle, které nelze rozebrat. Když se o to pokusíte, trápíte malou dušičku, která si připadá ublížená, a neví vlastně proč. Velice namáhavé období, které změnilo naše dítě. Ovlivňuje jeho chování, nálady, psychický stav. Situace, ze kterých momentálně není cesty ven. Řadíme je mezi ty nejhorší, které nás zatím potkaly. Vyčerpávají nás, stresují, a neuvěřitelně oslabují. Jen vyhlížíme den, kdy budou pouhou, černou vzpomínkou. Prozatím je tento den v nedohlednu. Bojujeme, ale stále nevítězíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama