Očkování

15. června 2018 v 8:00
Velice kontroverzní téma. Především u rodičů autistických dětí. Mnoho lidí zastává názor, že spouštěč tohoto onemocnění, je právě očkování. Což je zcela jistě pravda. Podle mě ale asi tak u pouhých dvou případů z miliardy. Není to nemožné, ale není to pravidlem. Stejně jako tisíce dalších věcí, spouští tisíce různých reakcí, ani očkování není vyjímkou. Můj syn například po jednom z nich snesl pouze jedinou značku kosmetiky. Věřím tomu, že vzácně se to stát může, a zcela jistě se to v některých případech stalo. Nesváděla bych ale nechuť očkovat své dítě na strach z tohoto následku.
V dnešní době se toto téma velice řeší. V bulváru, v médiích, mezi rodiči. Mě samotnou popudily zprávy, které před nějakým časem zazněly v televizi. Jednalo se o spalničky, šířící se Českem. Nemohly zde samozřejmě chybět grafy nenaočkovaných dětí. Znovu je zde mnoho věcí postavených na hlavu. Mělo by záležet na každém, zákonném zástupci, zda podstoupí se svým dítkem očkovací proces, či ne. Opět za nás rozhodují jiní, kterým do toho nic není. Zase si ale představme, jak by to tu vypadalo, kdyby půl populace očkování nepodstoupilo.
Za mě jednoznačně ano. Očkuje se mnoho a mnoho let. Naplavují se k nám cizinci s různými chorobami. Nemoci mutují, mnoho rodin jezdí do ciziny. Nevidím na tom nic příšerného, přestože mám doma autistu. Na druhou stranu neodsuzuji ničí názory, ani rozhodnutí. Každý, jak uzná za vhodné.
U nás bylo od začátku zřejmé, že je syn jiný. Nemůže za to očkování, ačkoli lékaři na tom nesou určitý podíl vinny. To už je ale z jiného soudku. Nenapadlo by mě syna nenaočkovat, ani kdyby byl zcela zdráv. Krom MMR vakcíny, která je opravdu zákeřná, nás žádná nevystrašila. Raději podstoupím tento proces, než abych později řešila černý kašel, nebo podobné choroby.
Do povědomí lidí se však dostávají dvě odlišné verze. Jedna přesvědčuje, že bez očkování se nedá žit, a tak na půl rodiče nutí toto vše podstoupit, i když nechtějí. Bez očkování nemusí dítě přijmout například do mateřské školy, nebo na školandy. Druhá straší mentálními chorobami, jejihž příčiny nejsou dodnes známy. Mě samotné se kdysi jedna známá ptala, ohledně MMR vakcíny. Bála se, aby kvůli tomuto zákroku její dcera ten autismus nechytla :-)
Každý určitě do detailu rozmýšlí následky svého rozhodnutí. Ať je jakékoli. Je zbytečné chtít přetvářet názory ostatních k obrazu svému, jen pro vlastní spokojenost. Buďme tedy vůči sobě tolerantní, a respektujme svá rozhodnutí. My vychováváme své děti tak, jak si myslíme, že je nejlepší. Každý z nás, a jednotlivě. Buďme tu pro sebe, ne proti sobě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama