Sensorická integrace

28. září 2018 v 8:00
Co to vlastně je? Vysvětluje vztah mezi zpracováním smyslových podnětů, a chováním jedince. Laicky řečeno, mozek vyšle vašemu tělu automatický signál, a tělo ho prostě vykoná. Ať už chcete jíst, pít, nebo se obléci. Dokážeme se orientovat, interpretovat, registrovat, a přiměřeně reagovat na dané situace. U našeho syna je tato schopnost poškozena.
Mozek mu možná i vysílá dané signály, tělo je ale zpracovat nedokáže. To, co normální člověk bere jako samozřejmost, je pro našeho synka velká námaha. Nedokáže vykonat ty patřičné úkony, a i tyto skutečnosti ho dokáží dohnat do depresí. Mnohdy pozorujeme pohyby, které nechápeme. Pohyby, kteté považujeme za úmyslné, a špatné. Vůbec tomu tak ale nemusí být. On se zrovna může snažit uchopit hrnek, jeho ručka však skončí vedle na stole, do kterého bouchne. Nedokáže ji přemluvit, aby udělala, co po ní žádá. A my jsme ztraceni. Nevíme, a ani nemůžeme vědět, zda je to zrovna tak, nebo tak.
I tento fakt ovlivňuje nespočet věcí v jeho životě. Je jich široká škála, a jsou opravdu důležité. Více jak polovina jeho žití, může záviset zrovna na tomto problému. Je potřeba správných, a dlouhých terapií, a možná budou úspěšné. Je zajímavé, co všechno vlastně autismus obnáší. Zrovna toto téma se dá studovat měsíce. Nedovedu si představit nemoci ovládat své tělo. Nevědět, v jaké poloze, směru či stavu se nachází mé končetiny. A když se zkouším vcítit do svého dítěte, které prochází tímto, a milionem dalších věcí, nechápu, že se někdy dokáže usmát. Nevím, kde dokáže najít radost a trochu klidu. Obdivuji ho takovým způsobem, jaký nelze vyjádřit. Je mým malým hrdinou, na kterého znovu koukám úplně jinak.
Mnoho lidí obdivuje rodiče jiných dětí. Já si myslím, že obdivuhodní jsou hlavně oni sami. A lituji dnů, kdy už nevydrží mé nervy, které jsou hodně zkoušené. Žít takový zmatený život, nemoci normálně fungovat, být kvůli tomu v depresích, a přesto umět být šťastným, to je něco neuvěřitelného. Miluji svého malého bojovníka, a jsem si jista, že nikoho silnějšího neznám. Nejen, že mi ukazuje svět jiným pohledem, ukazuje mi, jak úžasně silný dokáže být tak malý tvoreček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama