Čas odpičinku

5. října 2018 v 8:00
Máme za sebou letošní, letní dovolenou. A k naší smůle, byla zatím nejhorší. Každá z našich ročních, relaxačních chvilek byla něčím vyjímečná, nezapomenutelná, neopakovatelná. Letos se nic z toho nekonalo, a my jsme se začali bát, zda to bylo vyjímečně, nebo se máme smířit se stálým stavem odmítání, a negativismu.
Máme vyjímečné dítě, milující vodu, především moře. Snažíme se každý rok splnit jeho přání, našetřit peníze a vyrazit za úžasným dobrodružstvím. Nejen, že větší radost mu ničím nelze udělat, ale i na jeho psychický stav má návštěva mořského prostředí neuvěřitelně pozitivní vliv. Vybírali jsme od ledna hotel s vodním vyžitím, které by ho mělo po našich zkušenostech uchvátit. Neskutečné přípravy, obíhání lékařů kvůli mému těhotenství, vše muselo být tip ťop. A vše bylo nakonec zbytečné.
Náš malý vodník letos o moře nestál. Měl z něho panickou hrůzu. Přišli jsme díky několika náznakům na to, že chybu jsme vlastně udělali my. Toužil po prostředí, které znal z minulého roku. Nechtěl být jinde, kde měl sice hezčí prostředí, a mnohem větší zábavu. Přál si stejné místo, se stejným režimem, který už zažil. Psychický stav se zhoršil, my si neodpočinuli ani trošičku, a celý výlet byl, dá se říci, docela k ničemu. Čím déle jsme tam byli, tím více potřeboval samotu, a své rituály, které dělá doma. Nálady byly horší a horší, o hezké dovolené nemůže být řeč.
Znovu jsme se poučili, že své dítě nemůžeme znát zcela dokonale. I když pro něj chceme to nejlepší, a uděláme první, poslední, ne vždy je to užitečné. Dokud chybí komunikace, budeme ztraceni. Nemohu popsat, jak mě celá, letošní katastrofa mrzí. Radost neměl nikdo z nás, stejně tak si to nikdo z nás neužil. Kdybychom letěli na známé místo, mohlo být vše úplně jinak. Dětská radost by mohla propuknout, a naše srdce mohla být znovu rozehřána neuvěřitelným způsobem. Vše mohlo být tak, jak být mělo.
Nyní jsme ztraceni, a nevíme, co s příštím rokem. Opravdu to bylo špatným místem, nebo bude tento stav trvalý? Přibude k nám další prcek, se kterým bude vše znovu krapet komplikovanější. Táhnout se se dvěmi dětmi do dálky zbytečně nebude také příjemné. Přibyla nám další záhada, kterou rozluštíme až skutkem. Buď bude užitečný, nebo se z toho zblázníme. Každopádně se mu nevyhneme.
Před celoročním kolotočem se tedy žádné, ani mírné odlehčení nekonalo. Našemu synovi jsme se ani trochu nezavděčili, a ještě jsme se vrátili s ukrutným nachlazením. Ale dovolená byla, svůj úkol jsme z části splnili. Jen byla bohužel nezapomenutelná zcela obráceným způsobem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama