Oslava

19. října 2018 v 8:00
Čas plyne, všichni stárnou, stejně tak náš malý poklad. Ani tento rok jsme nevynechali narozeninovou oslavu. Byla ovšem vyjímečná. Čím? Částečným pochopením. Ať už vyjímečností toho dne, dárky, nebo lidmi. Dostavilo se mírné uvědomění, a o to celou dobu jde. Cíl začal být mírně viditelný, tudíž jsme zase více spokojeni. Počasí přálo, opravdoví přátelé a rodina byli přítomni, a zábava byla v plném proudu.
Naše, pár ukrutně dlouhých měsíců, věčně nespokojené, ukňourané dítě, bylo s příchodem prvních návštěvníků štěstím bez sebe. A nejen to. Syn konečně pochopil význam dárků. První, dárková taška, byla okamžitě středem jeho pozornosti. Opatrně a nesměle nakukoval dovnitř, a když objevil poklady, které ukrývala, jeho radost se několikanásobně zvětšila. První, narozeninová oslava, která nezůstala bez odezvy. Největší radost, jakou mohl všem udělat, předvedl konečně ve svém pátém roce. Zajímal ho každičký dar, rozveselil ho každý z přítomných. Letos poprvé snědl i půl dortu. Sice svým rozpatlávacím stylem, ale ani tento skvost neunikl jeho oku.
Byla to první událost, u které byl částečně, myšlenkově přítomen. Určitě do ní dozrál, netvrdím, že ne. Ale i díky pravidelnosti této akce, a přípravám na ni, byl dál, než roky předešlé. Den, věnován všemi jen a pouze jemu, byl konečně povedeným. Radost měli úplně všichni, o té naší ani nemluvím. Nyní by nás tedy měly čekat veselejší Vánoce, a vlastně všechny akce podobného typu. Dočkali jsme se, stejně jako se určitě dočkáme ještě mnoho dalšího.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zlozana Zlozana | E-mail | Web | 19. října 2018 v 8:27 | Reagovat

Tak to je super!:) Dárky se dávají mnohem lépe, když z toho to dítě má i nějakou radost. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama